Dyplomacja publiczna - stacjonarne 3-letnie studia I stopnia


W mocy od: 29 lutego 2024

Zasady kwalifikacji

 

Zasady kwalifikacji:

 

Kandydaci, którzy zdali nową maturę:

–  podstawą rekrutacji jest wynik egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu do wyboru spośród następujących: dowolny język obcy nowożytny filozofia, geografia, historia, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, język polski – poziom podstawowy lub rozszerzony.

 

Sposób przeliczania punktów

 

 

Kandydaci, którzy zdali starą maturę

– podstawą rekrutacji jest wynik egzaminu dojrzałości z jednego przedmiotu do wyboru spośród następujących: dowolny język obcy nowożytny, filozofia, geografia, historia, język polski, wiedza o społeczeństwie

 

Sposób przeliczania punktów

 

 

Kandydaci, którzy zdali Maturę Europejską (EB)

–  podstawą rekrutacji jest wynik egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu do wyboru spośród następujących: dowolny język obcy nowożytny, geografia, historia, język polski – poziom podstawowy lub rozszerzony.

 

Sposób przeliczania punktów

 

 

Kandydaci, którzy zdali Maturę Międzynarodową Europejską (IB)

– podstawą rekrutacji jest wynik egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu do wyboru spośród następujących: dowolny język obcy nowożytny, geografia, historia, język polski  – poziom niższy (SL) lub poziom wyższy (HL).

 

Sposób przeliczania punktów

 

 

 

Kandydaci posiadający dokument uzyskany za granicą, uprawniający do podjęcia studiów:

       podstawą rekrutacji jest wynik/ocena z jednego przedmiotu do wyboru spośród następujących: dowolny język obcy nowożytny, geografia, historia, język polski, wiedza o społeczeństwie.

 

Sposób przeliczania punktów

  • Kwalifikacja kandydatów na studia pierwszego stopnia odbywa się na podstawie wyników części pisemnej egzaminu maturalnego/egzaminu dojrzałości uzyskanych z przedmiotów objętych postępowaniem rekrutacyjnym.
  • Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w wyniku postępowania rekrutacyjnego na studia pierwszego stopnia wynosi 100.
  • Liczbę punktów uzyskanych przez kandydata podczas rekrutacji ustala się z zachowaniem następujących zasad:
    • W przypadku, gdy zasady rekrutacji przewidują tylko jeden przedmiot kwalifikacyjny, jako wynik ostateczny przyjmuje się liczbę punktów uzyskanych z tego przedmiotu.
    • W przypadku, gdy zasady rekrutacji przewidują alternatywę wyboru przedmiotu – kwalifikowany jest przedmiot wskazany przez kandydata.
    • Kwalifikacja kandydatów posiadających obywatelstwo polskie oraz cudzoziemców podejmujących studia na zasadach obowiązujących obywateli polskich, posiadających świadectwo dojrzałości uzyskane za granicą na studia prowadzone w języku polskim, odbywa się na podstawie załącznika nr 8 do Uchwały 2058 Senatu Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 26 kwietnia 2017 roku z późn. zm.

 

Ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym

https://uwb.edu.pl/kandydat/podstawowe-informacje/laureaci-olimpiad-i-konkursow-1364

 

 Dodatkowe dokumenty

Od kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia wymagane są następujące dokumenty (kliknij)

 

Cudzoziemcy:

Po zakwalifikowaniu się kandydat powinien dostarczyć na dany wydział komplet następujących dokumentów (kliknij)